Põliskodu - mis see on?

Me elame täna maailmas, kus poelettidelt saame toitu, mis on väärtusetu. Hingame õhku, mis on mürgine. Joome vett, mis on täis kemikaale. Sünnitame lapsi, kes on haiged. Matame lähedasi, kelle elu kallale hakkas vähk. Selles olukorras ei ole mõtet süüdistada valitsust ega kedagi teist. Kogu ühiskond on teinud vigu ja mitte ainult meie riigis. Tulemusena seisab paljude maade elukooslus sotsiaalsete vapustuste lävel. Sellises olukorras peab igaüks mõtlema, mida just tema ise saaks ära teha, et lähemas tulevikus toimuksid positiivsed muudatused. Meie oleme leidnud, et on üks asi, mida saab iga pere teha enda jaoks ja samal ajal ka kogu maailma jaoks – see on soov ja tahtmine rajada põliskodu.

Mis kasu sellest on?

Jätkusuutlik elulaad

Me võimaldame järeltulijatel kasvada palju täiuslikumas ökokeskonnas. Anname edasi oma lastele uue eluideoloogia, mida nemad edasi täisutavad.

Ökopuhas keskkond

Piisavalt suur hulk põliskodusid suudavad parandada linnade ümbruse ökoolukorda - saavutame puhtama õhu, vee ja liigirikkuse. Lisaks väheneb mürgine põllumajandus.

Puhas toit

Põliskodudes tulev toit on kõige tervislikum kõikidest muudest toodetest, mis jõuavad poe lettidele. Imporditud väärtusetu toit asenduks ökoloogiliselt puhtama ja maitsva toorainega.

Parem majandus

Põliskoduse tulemusel väheneb toiduainete import välisturgudelt, mis pidurdab süvenevat majanduskriisi.

Põliskodu idee allikas

Põliskodude ideoloogia autor on müstiline Siberi taiga erak nimega Anastasia, kes on iidse veedakultuuri esindaja ja järeltulija. Tema perekond ja esivanemad on elanud tuhandeid aastaid loodusega kooskõlas ja harmoonias. Anastasia jagatavat filosoofiat on võimalik lugeda Vladimir Megre raamatute sarjast “Venemaa helisevad seedrid”. Vladimir Megre on ettevõtja, kes ekspeditsiooni käigus Siberi kauges taigas kohtus juhuslikult Anastasiaga. Veetes temaga  kolm päeva, muutis see täielikult Vladimiri maailmavaadet ja suhtumist elavasse loodusesse ja elufilosoofiasse. Tänaseks on Vladimir kirjutanud kokku 10 raamatut Anastasia jagatud lugude põhjal ning neil on kaks last.  Anastasia sõnad Vladimir Megre poolt väljaöelnuda helisevad imelise jõuna väga paljudes inisüdametes üle kogu maailma. Selle tulemusel on kümned tuhanded inimesed maailmas hakkanud looma põliskodusid, kirjutanud kauneid luuletusi, loonud imelisi laule ja maalinud ilusaid pilte. Tutvu Vladimir Megre raamatutega, et mõista põliskodude ideoloogia sügavamat tähendust.

 

Laenuta V. Megre raamatud
raamatukogust või telli siit:

Kogukond

Meie unistame tulevikust, kus inimesed tulevad tagasi maale, kasvatavad tervislikku mahetoitu enda ja oma linnas elavate sugulaste heaks. Kus Eestimaa külad ja väiksed koolid saavad taas elu sisse ning uue eluideoloogia rakendamine taastab meie esivanemate tarkused ja traditsioonid. Me unistame elust, kus tehnokraatlikkus ja loodus saavutavad tasakaalu. Elu, kus inimesed suhtuvad teadlikult ja austavalt elusloodusesse. Me unistame sellest, et ühel päeval on meie armsal eestimaal palju põliskodusid, mis on loonud nii suure muutuse, et kogu maailm vaatab meid ja imetleb. Ma usun sinusse armas lugeja – et sinu südames on ruumi selle idee vastuvõtmiseks ja teostamiseks. Et see teekond selle unistuse suunas oleks kerge, oleme loonud kogukonna, kus saame olla teineteisele toeks, inspireerida üksteist ning võtta üheskoos ette julgeid samme. Ootame ka sind armas lugeja, ühinema meie grupiga. Me ei oota sinult aktiivset panust, kui sa selleks veel valmis pole, kuid sinu ühinemine meie grupiga on märk sellest, et sa toetad põliskodude ideed ja soovid tegemistega kursis olla. 

Liitu põliskodu kogukonnaga
facebooki grupis:

Põliskodud

Kasuta siberiseeder.ee lehel sooduskoodi:

Seeder2020

kasutades sooduskoodi saad -10% allahindlust kõikidelt toodetelt