Enely ja Urbo

Enely ja Urbo

Millisest kodust unistad sina?

Kui sul oleks olemas kõik võimalused ja mitte ühtegi takistust, siis millise kodu sina endale ehitaksid või laseksid ehitada? Millist stiili maja sa tahaksid? Oled sa mõelnud, milline saaks olema hoov sinu kodus?

Kui sul oleks olemas kõik võimalused ja mitte ühtegi takistust, siis millise kodu sina endale ehitaksid või laseksid ehitada? Millist stiili maja sa tahaksid? Oled sa mõelnud, milline saaks olema hoov sinu kodus? Ja kas sa oled üldse oma visualiseerimisega jõudnud tundetasandile, kus kujutledes oma kodu ja aeda, sul ilmneb ka emotsioon, mida selles kohas tunneksid? Või veel sügavamale minnes – oled sa mõelnud milline saab olema sinu kodukoha energeetiline ruum?

Meil on plaanid nii mõttes, hinges kui ka paberil 😇

Läbi elu on minu suurimaid unistusi olnud oma kodu. Oma maja ja aed. See on olnud nii suur unistus minu hinges ja kogu mu elu valikud on keerelnud selle soovi ümber. Varasemalt küll alateadlikult. Täna mõistan seda teadlikult. See, millisest kodust ma unistan, see pole pelgalt lihtsalt üks maja ja aed. Selles unistuses ja visioonis on väga suur sügavus. Oled ehk kuulnud, et oma unistuste täitumise üks olulisi komponente on selge ja täpne visualiseerimine? Minul on visuaalid nii hinges, mõttes kui ka paberil. Täna proovin ma jagada Sulle meie tulevase kodu visuaale kirjutades hingest, jagades pilte ja väljendades oma mõtteid.

Kodutunnet ei loo maja, vaid elav loodus 🌿🌳

Kui ma küsiksin sinult, millist kodu sa endale tahaksid, siis võin suht 99% kindlusega väita, et esimene pilt millele mõtled on maja. Sa kujutaksid ette, selle maja välist ilmet ja sisustust vastavalt oma maitsele. Kuid kas maja ise on see, mis selle koduks muudab? Kas oled sellele mõelnud? Kui keegi küsiks minult, millist kodu mina ette kujutan, siis ma annaksin pika nimekirja erinevatest detailidest, mis minu kodus peaks kõik olema. Muidugi, esiplaanis oleks maja, sest see on koht, kus ma veedaksin palju aega, sest meie Eesti ilmad on lihtsalt sellised..Kuid minu kodu teine kõige tähtsam komponent on elav loodus. Ma usun, et loodusel on tegelikult kõige suurem roll muuta üks tõeline kodu koduks. Ja seda just nimelt põhjusel, et loodus on elav ja kõik elav soovib panustada inimesele. See on midagi, mida ma mõistsin täielikult lugedes Anastasia raamatuid. Ma viisin kokku oma senised tundmused ja arusaamad Anastasia omadega ja see kinnitus minus. Ja täna mõistan seda veel täpsemalt, sest oleme oma kodukrundil suvi läbi toimetamas käinud. Seal pole peale kuuri, välikäimla ja elava looduse midagi muud. Küll aga oleme loonud selle elava kohaga kontakti. Oleme istutanud sinna erinevaid puid ja lilli. Ja igakord, kui sinna lähme, siis tunnen ennast kui kodus. Igakord ma suhtlen seal meie istutatud taimedega. Olgugi, et maja, kui sellist seal pole. See koht kiirgab mulle armastust ja ma tunnen selgelt seda helget tunnet. Ma püüdsin selle tunde kinni ja joonistasin paberile pildi, mida kogen, mida vaatan ja millest unistan…olles kodus.

 
Meie tulevane oma esimene maja 🏡 

Kuna olen loomult väga kunstiline hing ja armastan kujundamist ja disaini, siis loomulikult ei andnud minu hing rahu ka sellele visioonile. Minu peas hakkasid keerlema mitmed mõtted meie tulevase kodu osas. Hakkasin otsima inspiratsiooni ja kokku koguma erinevaid ideid. See on olnud omaette huvitav ja muutusterohke protsess. Nimelt oli meil algselt plaan ehitada üks 35 ruudune maja, mis tulevikus jääks külalistemajaks ja kõrvale ehitada hiljem suurem elumaja. Sellest külalistemaja ideest sai aga hoopis 55 ruudune maja, mis puges kogu oma olemuse ja visuaaliga südamesse. Mul oli kurb mõelda, et me ühel hetkel selle armsa pesa, mis minu mõttes on saanud nii kauniks, lihtsalt jätame olema muuks otstarbeks. Minus hakkasid  voolama pildid sellest, kuidas sellel majal on juurdeehitusena ruumi juurde tehtud ja kui valatult see sobib. Lisaks kõigele sellele – meie esimese maja asukoht saab olema krundil nii meeldivas kohas, ilusa vaate ja sooja päikese paistega. Ja no see tunne sellel tulevase maja asukohal, see ületab kõik muud plaanid..

Joonistasin meie tulevase maja ka paberile. Kuna meil on tehtud sellele majale ka projekt, siis jagan Teiega projekti 3D pilte ning siseruumide plaani.

Nagu märkad, siis minu joonistatud visuaal erineb veidi projekti 3D joonistest. Sellel on ka oma selge põhjus. Nimelt kui me suvel kuuri ehitasime, siis kasutasime välisvoodriks servamata lauda. Ja no see niii meeldis meile. Lisaks nägin hiljem veel mitmeid ehitatud maju, millel on samamoodi servamata lauast välisvooder ja see tulemus tundus nii koduselt mõnus! Lisaks näed, et see suur akende osa on natuke erinev – projektis on klaassein, kuid minu visuaalis on kahe akna vahel seina osa. Selle tegin põhjusel, et selle suure klassseina paigaldamine saaks olema üpris keeruline protsess ning küsides hinnapakkumisi erinevatelt ettevõtetelt, saime selgeks, et klaassein oleks väga kallis – miinimumsumma, mis pakuti oli kuskil 8000 eurot ja need kõik olid alumiinium raamil. Meil oleks vaja hoopis puidust raame.

Meie kuur, mis me sellel aastal valmis saime, näeb välja selline:

Aga milline meie kodukrunt üldse on ja mis me sinna veel plaanime? 🤔

Meie kinnistu on kuskil ca 6000 ruutmeetrit suur. Me väga tahtsime tegelikult hektarit, mis oleks idee poolest võimalik, sest kõrval on riigimaa. Kahjuks aga uurides seda võimalust täpsemalt, saime teada, et riigilt maad osta on suur bürokraatia ja omaette reeglistik. Otsustasime, et hoiame seda unistust siiski elus ja küll me ühel päeval selle võimaluse saame!

Meie krundil on ka kaks naabrit  – mõlemad üsna lähedal. Üks neist on vene pere, kes käivad oma uhkes maakodus nädalavahetusteti ja suvel ning teine naaber on üksinda elav soome härrasmees.

Meie krunt on nagu puhas paberi leht  – sellel polnud ühtegi kommunikatsioonirajatist nagu vesi, kanalisatsioon või elekter. Sellel suvel tegime aga liitumisavalduse ja kevadeks on meil elekter olemas (jeeee). Teine suur plaan on hajaasutuse programmi raames saada vesi ja ise ehitame kanalisatsiooni. Kolmas kõige tähtsam plaan on hakkata kevadel meie armast esimest maja ehitama.

Olen joonistanud ka krundiplaani, kus on näha, mis erinevaid ehitisi me rajada soovime ning kus need paiknema hakkavad.  See on veel üsna algne ja selge on see, et ajaga nii mõnigi plaan muutub. Selles plaanis on kindlad vaid mõned asjad: need, mis on juba rajatud ja ehitised, mida ma kindlalt tulevikus soovin:

Ehitised, mis meil juba olemas on:
 • Kuur
 • Esivanemate hiis
 • Välikäimla
 • Siberi seedermännid
 • Kiviktaimla lilledega
Ehitised, mida kindlasti tulevikus soovin:
 • Maja juurdeehitus
 • Maa-alune kelder
 • Tiik
 • Saun
 • Köögivilja-aed
 • Palju lilli, puid ja põõsaid
 • Metsaed – ehk elav tara
 
Mis on siis selle kodukoha sügav hingeline visioon? ✨

Kui ma mõtlen oma kodule ja kodukohale, siis kõige rohkem kogen erinevaid positiivseid tundeid põimitud piltnägemustega. Kui ma oskaks vaid maalida neid pilte koos tunnetega, siis ma tõenäoliselt vaataks neid pilte ja kogeks seda tundide kaupa juba praegu. Vahest oma mõttes ma satungi seda tegema..

Kõige olulisemad on mulle need erinevad hetked, mida soovin tulevikus oma kodus kogeda. Näiteks hetked, kus külma talvise ilmaga paneme toas kaminasse tule ja koos Urboga naudime seda olemist  elava tule lummava vaatepildi ees. Juues samal ajal teed ja pugedes koos sooja fliisteki alla. Ma unistan sellest, kuidas nendel hetkedel sajab taevast lumivalget lund ja loob eriliselt jõululise tunde südamesse. Ma unistan sellest, kuidas meie maja on juba valmis ja ma dekoreerin ja kujundan meie tube. Kuidas sätin kardinaid ja asetan lilled pottidega omale kohale. Ma kujutan ette, kuidas askeldan omaenda köögis süüa teha meie enda kasvatatud toidust. Mul jooksevad silme ees pildid sellest, kuidas kasvatan oma aias palju maitsvat ja söödavat. Kuidas kodus kasvatatud marjadest ja õuntest valmistan mahla. Keedan erinevaid hoidiseid ja nokerdan kujundada oma lilleaeda. Mul on visioon ja pilt sellest, kuidas meie esimene laps sünnib meie kodus. Kuidas me kasvatame ja hoiame teda. Kuidas koos temaga ilmub meie koju veel rohkem armastust ja helgust. Ma näen, kuidas meie laps armastab veeta aega loodusega, suhelda taimede ja loomadega. Ma näen ka ennast ja Urbot elava loodusega suhtlemas. Ma näen, kuidas meil avanevad võimed näha maailma, mida tavasilmaga ei näe ja mille tulemusel muutub meie koduaed võlumaailmaks koos haldjate ja puuvaimudega, millest kunagi küllalt ei saa…
Kas ma elan illusioonis? Unistan võimatust ja olen naiivne?

Võib-olla. Aga võibolla on see midagi, mida ma lihtsalt tean, et on…💫😇

Jaga seda blogipostitust ka oma sõpradega 👇

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Enely ja Urbo

Enely ja Urbo

Edendame põliskodude loomise ideed ja kujundame loodusega kooskõlas elu oma kodukrundil

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Kategooriad

Soovid teavitust värskeimast blogipostitusest?

Lisa siia oma email, et saakisme sind kursis hoida

Liitudes kinnitad, et oled lugenud ja nõustud Privaatsustingimustega!

Avasta veel postitusi

Elu põliskodus

Meie suvi Põliskodus – VIDEO

Kutsume sind järgnevaks 15 minutiks meile külla! On aeg istuda ajamasinasse – keerame aja tagasi kevadesse ja lähme naudime üheskoos eelneva suve tegemisi meie põliskodus.

Põliskodu ehitus

Millisest kodust unistad sina?

Kui sul oleks olemas kõik võimalused ja mitte ühtegi takistust, siis millise kodu sina endale ehitaksid või laseksid ehitada? Millist stiili maja sa tahaksid? Oled sa mõelnud, milline saaks olema hoov sinu kodus?

Põliskodu

Meie oleme Urbo ja Enely!

Kes me siis oleme? Kust tuleme ja mida me igapäevaselt teeme?

Kui meid üldisemalt kirjeldada, siis oleme kaks noort entusiasti, kes on maailmale ja inimestele avatud. Oleme noorpaar, kes ühel päeva kohtus juhuslikult teises riigis ja sealt edasi hakkas seiklus. Meie suhe ongi olnud üks paras seiklustejada. Selles on olnud palju rõõmu, palju sügavust, ehedat armastust, vahel ka kurbust ja pisaraid. Oleme koos olnud tänaseks seitse ja pool aastat. Meil ei ole veel ühiseid lapsi, kuid Urbol on eelmisest suhtest 8 aastane tütar. Meil on ka viie aastane Jack Russeli tõugu koer nimega Jessica(Jessy). Oleme mõlemad ettevõtjad ja palgatööl ei käi. Urbo toimetab metalli valdkonnas – teeb alumiinium keevitustöid ja mina (Enely) toimetan turundusvaldkonnas. Võib nüüd öelda, et see oli selline viisakas tutvustus meist. Tegelikult, ei ole pilt nii mustvalge. Meil on palju muid hobisid ja eesmärke millega tegeleme ja need loovad meie elus suurima kire ja rõõmu. Urbo armastab tehnikamaailma – kõiksugused tehnilised vidinad on tema teema – arvutid, autod, konstruktsioonid. Oleme siin naljatanud, et Urbo on meie suhtes see nn tehnokraatlik pool, mina aga pigem see vaimne lillelaps. See kõik eksisteerib ka tänases maailmas ja see on olukord, kus on vaja luua tasakaal. Meie suhtes olevad natuurid on selle tasakaalu loomiseks ideaalne match. Oleme paarina ja oma olemusega nagu peegeldus sellest, mis maailmas tervikuna toimub. Urbo on realist, kahe jalaga maapeal, loogilise meelega ja pigem skeptiline. Ta ei rutta oma otsustega – kaalutleb ja mõtleb ja kui talle midagi ei meeldi, siis ütleb ka seda otse välja. Vahest on ka tema emotsionaalne ja võib öelda, et ka impulsiivne. Eriti, mis puudutab ostuotsuseid tehnikavallas. Küll aga on ta väga suure südamega -kõikide inimeste suhtes lahke ja viisakas. Ta ei ütle kunagi kellegile halvasti ja alati soovib jätta endast head muljet.  Enely (mina, kes kirjutan seda teksti hetkel) olen pigem tundeline ja toetun rohkem oma intuitsioonile. Ma armastan loodust, päikest, loomi, hinge puudutavaid raamatuid. Minu tugevuseks ja samal ajal ka nõrkuseks on kiire ja kohene valmidus tegutseda. Kui on hea idee, siis ma soovin seda realiseerida kohe. Selle juurde kuulub aga kärsitus, mis vahel muudab mind rahutuks ning paneb mõtlematult tegutsema. Me oleme nagu me oleme – ja selle olemisega oleme me nagu ying ja yang. 

Need, kes me täna oleme, on suuresti tänu meie elukogemusele. Eriti tugevalt on meid mõjutanud viimased viis aastat – need on olnud nagu ameerika mäed – kord tipus, kord madalikus. Inimesed, kes meid kuulavad, tihti mõistavad, et meie suhtumine ja maailmavaade on meie vanuse kohta väga teadlik ja teistsugune. Me oleme mõlemad mõtlevad inimesed. Meile meeldib arutleda filosoofilistel teemadel, mõista maailma ja iseendi olemust. Selline teadlikumaks inimeseks kasvamise periood algas sellega, kui kunagi alustasime ja ehitasime amway äri koos N21 koolitusprogrammiga. Eeskätt just tänu sellele koolitusprogrammile hakkasime kujundama endale uusi harjumusi, mis kasvatasid meid inimestena väga tugevalt. Kõige enam õppisime toetuma iseendale. Õppisime vastu seisma hirmudele, ületama mugavustsooni ja kõige tähtsam – täitma unistusi ja eesmärke. Kui kord elus õpid saavutama midagi suurt, millel on tähendus, siis sealt enam tagasiteed ei ole. Sest oled meenutanud endale, kui võimas on inimese vägi ja mõttejõud. Kui oled kord seda tunda saanud, siis ei ole enam ükski unistus võimatu. Ühel hetkel tuli kätte aeg, kus Amway äri teekond lõppes. See oli dramaatiline ja meie perele raske. See pani kõikuma kogu meie suhte. Kõik see tänu mulle ( Enelyle) . See oli koht, kust otsustasin liikuda südame järgi ja süda viis mind vaimsele rajale. Hakkasin tegelema Access Consiousnessi vaimsete tööriistadega, kuni 2019 aasta Maini Balil. Bali oli pöördepunkt minu elus, sest sellelt retriidi reisilt naastes oli mu elus puhas leht – see muutis mind rahulolematuks, sest ühel hetkel puudus mu elus eesmärk. Reisilt naastes, võtsin aja maha ja lubasin endal lihtsalt olla. Nautisin sajaga suve. Lugesin palju raamatuid. Rahutus hinges aga ei jätnud mind maha ja teadmatus pani mind siiski mingeid otsuseid vastu võtma. Vaatlesin oma eelnevat elu ja olemust ning tegin otsuse minna õppima graafilist disaini ja turundust. Ma justkui õppisin ja sain kogu olulise info kätte kuniks hetkeni, mil alustasin Vladimir Megre raamatute lugemist, mis põhinevad Siberi taiga eraku Anastasia filosoofial. Need raamatud panid mu hinge sedavõrd helisema ja resoneerusid nii tugevalt minu tunnetusega, et tundsin vajadust midagi ette võtta. Tundsin, et omades nii palju jõudu ja väge ning valmisolekut, ei saa ma käed rüppes istuda, vaid soovin aidata kaasa uue eluideoloogia arendamisele, millel on mastaapne roll kogu meie endi ja maakera tervisele. Nii kummaline kui see ka ei tundu tagant järele vaadatuna, siis nii kõik pidigi minema ja justkui pusletükid hakkasid omavahel kokku sulama. Raamatute lugemise ajal näitas Urbo esimest korda mulle oma kinnistut Viru-Nigulas. Kujutate ette, ma olen unistanud terve oma elu oma kodust, ma tean, mis roll on loodusel ja olen koguaeg seda tunnetanud ja nüüd järsku saan kokku kombineerida enda elus kolm kõige tähtsamat elementi: Unistus luua oma kodu maale, leida oma elus tegevus/eesmärk, mille suunas päriselt tahan liikuda ning leida see koht, kuhu luua oma pere tulevik. Ja nüüd järsku sattusid kõik need minu teele, sellisel huvitaval kujul ja korraga. Kas elu mitte pole täis imesid, kui julgeme sellesse uskuda? Mina igaljuhul usun ja usub seda ka Urbo. Seega, täna me tõepoolest, ehitame oma kodukest ja sellest kui tõsiselt ma võtan seda põliskodude ideoloogiat tõestab see sama koduleht siin, mille ma algusest peale nullist olen ise üles ehitanud. Kulutades sellele palju palju päevi ja tunde. Nagu te ehk olete aru saanud, siis Urbo on kogu selles protsessis minu suur toetaja ja tugi, mina pigem selle algataja ja edendaja. Urbo toetab kogu ideed sajaga ja on samuti tutvunud Megre raamatutega. Talle meeldib kogu idee ja tema roll meie tegevuses lisaks toetusele on ka tehniline – Urbo teeb meil suurem osa videosid ja pilte ning aegaajalt hüppab ka ise kaamera ette, et midagi jagada. 

Tere Tulemast meie põliskodu arendamise protsessi ja loodan, et sinujaoks saab see teekond olema sama huvitav, hariv ja põnev nagu meilegi. Me loodame siiralt, et suudame läbi endi eeskuju ja tegevuse inspireerida ka sind armas lugeja, looma omaenda põliskodu  – oma armastuse atmosfääri. Oleme väga tänulikud, et oled siin ja lugesid läbi kogu selle tutvustava loo meist. 

Kohtume sinuga peagi!

Armastusega, Enely ja Urbo