Maale elama
Enely ja Urbo

Enely ja Urbo

Meie loomingus peitub armastus

Autoga sõites jään tihti mõisklema oma unistuste üle, väga tihti aga mõtisklen elufilosoofia ümber. Täna aga jäin mōtlema Anastasia jagatud filosoofia üle ja täpsemalt selle üle, kui palju on armastust meie loomingus, mis on meie endi poolt südamega tehtud. Mõtted läksid nii hoogu, et tegin autoga peatuse ja kirjutada üles ning jagada ka Teiega.

Olen just praegu sõitmas maale. Autoga sõites jään tihti mõisklema oma unistuste üle, väga tihti aga mõtisklen elufilosoofia ümber. Täna aga jäin mōtlema Anastasia jagatud filosoofia üle ja täpsemalt selle üle, kui palju on armastust meie loomingus, mis on meie endi poolt südamega tehtud. Mõtted läksid nii hoogu, et tegin autoga peatuse ja kirjutada üles ning jagada ka Teiega.

Kas olete kunagi tundnud eriliselt sooja tunnet mõne inimese kodus, mis pole ultramoodne, kuid tunne on ülimalt hubane ja südamlik? Seevastu kujutage end mōne teise inimese kodusse, kus olete tundud palju tehnokraatlikust, igavust, külmust. Kas on Teile mõni selline tundmus tuttav? 🙂 Mis te arvate, mis on selle erinevus?

Ma jäin mõtisklema ja mõistsin, et selle erinevus on selles, kui palju inimene oma kodu või mis iganes loomingusse paneb oma vahetut tähelepanu ja loomingut, ehk teisisõnu, kui palju tema ümber olevatest asjadest on tema enda meisterdatud ja loodud 🙂. Palju hubasema tunde annab kodu, kus tunnetad ja ka näed omaniku enda panust – olgu selleks tikitud padjad vōi meisterdatud laud. Mida rohkem on kodus inimese enda armastusega tehtud loomingut, seda mōnusam on olla selle keskel ka teistel inimestel, sest seda on tunda.
Minu arvates on selle ilmekaks näiteks isekasvatatud toit. Ma tunnetan täna aina enam väga suurt vahet masstootmisega loodud esemetel ja ka toidul. Te ju teate, mis maitsega on poes müüdav tomat vōrreldes ise kasvatatud tomatiga.
Kui me mõistame selle erinevuse sisu, hakkavad tasapisi meie väärtushinnangud muutuma ja me mōistame, et meil pole vaja palju odavat kaupa ja toitu. Meil on vaja hoopis vähe aga kvaliteetset – vōimalusel ise loodud. Aga ma mõistan, miks see täna nii on. See tehnokraatlik kiirustamine “kuhugi”, loob meile kunstlikku vajaduse ka kiirelt ahmida kaupu ja muid teenuseid, millest ühel hetkel avastate, et paljud neist on kasutud. Naiste riidekapp on üks ehtne näide – kui palju meil on selles kasutut emotsioonioste ja kui vähe me nendest tegelikult kanname. Kuid mitte ainult naised ei ole selle maailma ohvrid oma riidekapiga. See puudutab ka ostetavat toitu – kui palju ostetud toidust on emotsiooniga ostetud? Mis jääb kappi seisma ja tegelt ära ei kasutatagi. Meil näiteks on kodus üks kohuke selliselt – varsti lõppeb tema elu prügukastis. Jah, ka meie oleme selle tänase elu ohvrid. Eile tundsin seda taaskord, kui oli minek riidepoodi. Aga teate, peale jalanōude, ma ei suutnud osta midagi, sest tundsin end seal halvasti.

Minu minevikus umbes 8-9 aastat tagasi, kui olin koos ühe vene noormehega, siis tajusin väga hästi, mis tähendab “Mul pole kōike seda nodi vaja”. Selle tunde sain kätte selle noormehe ema käest. Ja olen selle eest nii tänulik. Tema ōpetas mulle, kuidas imetleda seda kahte kleiti, mis su kapis on ja mille oled ise ōmmelnud ja mida ka alati rōōmuga kannad. Ta tundis rōōmu isegi kergelt juuste otste lōikamise eest, mis muutis tema soengu taas kohevamaks. Pole vaja suurt muutust ja rohkelt asju. Meil on vaja kohalolu, meil on vaja end aeglustada, ōppida hindama neid olemasolevaid asju ja luua juurde armastusega seda, mida ka tegelikult hindame.

Minu kapis on näiteks siiani minu vanaema tikitud kaunis punane pluus. Ma kahjuks olen sellest juba välja kasvanud, kuid ei raatsi seda kuidagi ära visata ega ära anda. See on nii korralik ja selle sees on nii palju armastust.

Jah, ma saan aru, et olen tänaseks üsna tundlik ja tajun väga ruttu vahet nn elusal loomingul ja elutul loomingul. Vahest juhtub nii, et terve nädalavahetuse oleme jooksus ja ei jōua teha ise toitu. Aga samas sellest “jooksupealt” haaratud toidust jääb alati midagi puudu – isegi, kui see on nn tervislik või kohvikus kallima hinna eest ostetud. Parima toiduelamuse saan siiski alles siis, kui ise teen ja ise söön. Vōimalusel veel toorainest, mis on puhas. Sellel on nii suur erinevus minujaoks.

Kuidas Teil on? Kas Teie ka tajute selliseid erinevusi? ❤️

Jaga seda blogipostitust ka oma sõpradega 👇

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Enely ja Urbo

Enely ja Urbo

Edendame põliskodude loomise ideed ja kujundame loodusega kooskõlas elu oma kodukrundil

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Kategooriad

Soovid teavitust värskeimast blogipostitusest?

Lisa siia oma email, et saakisme sind kursis hoida

Liitudes kinnitad, et oled lugenud ja nõustud Privaatsustingimustega!

Avasta veel postitusi

Elu põliskodus

Meie suvi Põliskodus – VIDEO

Kutsume sind järgnevaks 15 minutiks meile külla! On aeg istuda ajamasinasse – keerame aja tagasi kevadesse ja lähme naudime üheskoos eelneva suve tegemisi meie põliskodus.

Põliskodu ehitus

Millisest kodust unistad sina?

Kui sul oleks olemas kõik võimalused ja mitte ühtegi takistust, siis millise kodu sina endale ehitaksid või laseksid ehitada? Millist stiili maja sa tahaksid? Oled sa mõelnud, milline saaks olema hoov sinu kodus?

Põliskodu

Meie oleme Urbo ja Enely!

Kes me siis oleme? Kust tuleme ja mida me igapäevaselt teeme?

Kui meid üldisemalt kirjeldada, siis oleme kaks noort entusiasti, kes on maailmale ja inimestele avatud. Oleme noorpaar, kes ühel päeva kohtus juhuslikult teises riigis ja sealt edasi hakkas seiklus. Meie suhe ongi olnud üks paras seiklustejada. Selles on olnud palju rõõmu, palju sügavust, ehedat armastust, vahel ka kurbust ja pisaraid. Oleme koos olnud tänaseks seitse ja pool aastat. Meil ei ole veel ühiseid lapsi, kuid Urbol on eelmisest suhtest 8 aastane tütar. Meil on ka viie aastane Jack Russeli tõugu koer nimega Jessica(Jessy). Oleme mõlemad ettevõtjad ja palgatööl ei käi. Urbo toimetab metalli valdkonnas – teeb alumiinium keevitustöid ja mina (Enely) toimetan turundusvaldkonnas. Võib nüüd öelda, et see oli selline viisakas tutvustus meist. Tegelikult, ei ole pilt nii mustvalge. Meil on palju muid hobisid ja eesmärke millega tegeleme ja need loovad meie elus suurima kire ja rõõmu. Urbo armastab tehnikamaailma – kõiksugused tehnilised vidinad on tema teema – arvutid, autod, konstruktsioonid. Oleme siin naljatanud, et Urbo on meie suhtes see nn tehnokraatlik pool, mina aga pigem see vaimne lillelaps. See kõik eksisteerib ka tänases maailmas ja see on olukord, kus on vaja luua tasakaal. Meie suhtes olevad natuurid on selle tasakaalu loomiseks ideaalne match. Oleme paarina ja oma olemusega nagu peegeldus sellest, mis maailmas tervikuna toimub. Urbo on realist, kahe jalaga maapeal, loogilise meelega ja pigem skeptiline. Ta ei rutta oma otsustega – kaalutleb ja mõtleb ja kui talle midagi ei meeldi, siis ütleb ka seda otse välja. Vahest on ka tema emotsionaalne ja võib öelda, et ka impulsiivne. Eriti, mis puudutab ostuotsuseid tehnikavallas. Küll aga on ta väga suure südamega -kõikide inimeste suhtes lahke ja viisakas. Ta ei ütle kunagi kellegile halvasti ja alati soovib jätta endast head muljet.  Enely (mina, kes kirjutan seda teksti hetkel) olen pigem tundeline ja toetun rohkem oma intuitsioonile. Ma armastan loodust, päikest, loomi, hinge puudutavaid raamatuid. Minu tugevuseks ja samal ajal ka nõrkuseks on kiire ja kohene valmidus tegutseda. Kui on hea idee, siis ma soovin seda realiseerida kohe. Selle juurde kuulub aga kärsitus, mis vahel muudab mind rahutuks ning paneb mõtlematult tegutsema. Me oleme nagu me oleme – ja selle olemisega oleme me nagu ying ja yang. 

Need, kes me täna oleme, on suuresti tänu meie elukogemusele. Eriti tugevalt on meid mõjutanud viimased viis aastat – need on olnud nagu ameerika mäed – kord tipus, kord madalikus. Inimesed, kes meid kuulavad, tihti mõistavad, et meie suhtumine ja maailmavaade on meie vanuse kohta väga teadlik ja teistsugune. Me oleme mõlemad mõtlevad inimesed. Meile meeldib arutleda filosoofilistel teemadel, mõista maailma ja iseendi olemust. Selline teadlikumaks inimeseks kasvamise periood algas sellega, kui kunagi alustasime ja ehitasime amway äri koos N21 koolitusprogrammiga. Eeskätt just tänu sellele koolitusprogrammile hakkasime kujundama endale uusi harjumusi, mis kasvatasid meid inimestena väga tugevalt. Kõige enam õppisime toetuma iseendale. Õppisime vastu seisma hirmudele, ületama mugavustsooni ja kõige tähtsam – täitma unistusi ja eesmärke. Kui kord elus õpid saavutama midagi suurt, millel on tähendus, siis sealt enam tagasiteed ei ole. Sest oled meenutanud endale, kui võimas on inimese vägi ja mõttejõud. Kui oled kord seda tunda saanud, siis ei ole enam ükski unistus võimatu. Ühel hetkel tuli kätte aeg, kus Amway äri teekond lõppes. See oli dramaatiline ja meie perele raske. See pani kõikuma kogu meie suhte. Kõik see tänu mulle ( Enelyle) . See oli koht, kust otsustasin liikuda südame järgi ja süda viis mind vaimsele rajale. Hakkasin tegelema Access Consiousnessi vaimsete tööriistadega, kuni 2019 aasta Maini Balil. Bali oli pöördepunkt minu elus, sest sellelt retriidi reisilt naastes oli mu elus puhas leht – see muutis mind rahulolematuks, sest ühel hetkel puudus mu elus eesmärk. Reisilt naastes, võtsin aja maha ja lubasin endal lihtsalt olla. Nautisin sajaga suve. Lugesin palju raamatuid. Rahutus hinges aga ei jätnud mind maha ja teadmatus pani mind siiski mingeid otsuseid vastu võtma. Vaatlesin oma eelnevat elu ja olemust ning tegin otsuse minna õppima graafilist disaini ja turundust. Ma justkui õppisin ja sain kogu olulise info kätte kuniks hetkeni, mil alustasin Vladimir Megre raamatute lugemist, mis põhinevad Siberi taiga eraku Anastasia filosoofial. Need raamatud panid mu hinge sedavõrd helisema ja resoneerusid nii tugevalt minu tunnetusega, et tundsin vajadust midagi ette võtta. Tundsin, et omades nii palju jõudu ja väge ning valmisolekut, ei saa ma käed rüppes istuda, vaid soovin aidata kaasa uue eluideoloogia arendamisele, millel on mastaapne roll kogu meie endi ja maakera tervisele. Nii kummaline kui see ka ei tundu tagant järele vaadatuna, siis nii kõik pidigi minema ja justkui pusletükid hakkasid omavahel kokku sulama. Raamatute lugemise ajal näitas Urbo esimest korda mulle oma kinnistut Viru-Nigulas. Kujutate ette, ma olen unistanud terve oma elu oma kodust, ma tean, mis roll on loodusel ja olen koguaeg seda tunnetanud ja nüüd järsku saan kokku kombineerida enda elus kolm kõige tähtsamat elementi: Unistus luua oma kodu maale, leida oma elus tegevus/eesmärk, mille suunas päriselt tahan liikuda ning leida see koht, kuhu luua oma pere tulevik. Ja nüüd järsku sattusid kõik need minu teele, sellisel huvitaval kujul ja korraga. Kas elu mitte pole täis imesid, kui julgeme sellesse uskuda? Mina igaljuhul usun ja usub seda ka Urbo. Seega, täna me tõepoolest, ehitame oma kodukest ja sellest kui tõsiselt ma võtan seda põliskodude ideoloogiat tõestab see sama koduleht siin, mille ma algusest peale nullist olen ise üles ehitanud. Kulutades sellele palju palju päevi ja tunde. Nagu te ehk olete aru saanud, siis Urbo on kogu selles protsessis minu suur toetaja ja tugi, mina pigem selle algataja ja edendaja. Urbo toetab kogu ideed sajaga ja on samuti tutvunud Megre raamatutega. Talle meeldib kogu idee ja tema roll meie tegevuses lisaks toetusele on ka tehniline – Urbo teeb meil suurem osa videosid ja pilte ning aegaajalt hüppab ka ise kaamera ette, et midagi jagada. 

Tere Tulemast meie põliskodu arendamise protsessi ja loodan, et sinujaoks saab see teekond olema sama huvitav, hariv ja põnev nagu meilegi. Me loodame siiralt, et suudame läbi endi eeskuju ja tegevuse inspireerida ka sind armas lugeja, looma omaenda põliskodu  – oma armastuse atmosfääri. Oleme väga tänulikud, et oled siin ja lugesid läbi kogu selle tutvustava loo meist. 

Kohtume sinuga peagi!

Armastusega, Enely ja Urbo