Enely ja Urbo

Enely ja Urbo

Kuidas mõjutab “otsus” unistuste täitumist? 🤔☝️

Olen oma elus saanud teha mitmeid valikuid. Mõned nendest on olnud sellised, mis on pannud mind palju proovile ning on peegeldanud mulle minu võimekust. Kõige rohkem olen õppinud mõistma läbi erinevate kogemuste, kui võimekas on inimese mõtte -ja loomejõud. Eeskätt olen enda jaoks taibanud kui palju rolli mängib otsuse tegemine ja teadmine, mida ma täpselt tahan.

Tihti igapäeva elu virr-varris ei ole meil aega mõtiskleda ja vaadelda. Oleme hõivatud oma töö ja pere-elu elamisega ning vaevalt leiame enda jaokski aega 🤷. Mina aga usun, et olenemata kuidas – see aeg tuleb võtta ☝️. Vastasel juhul jääb soovitud elu elamata – elame ainult normidest piiritletud elu, kaotades iseenda ja oma pärisolemuse. Olen märganud, et paljud inimesed ei oska ja ei mõista, kuidas oma elu loomine ja vormimine tegelikult käib. Usutakse, et meie elu ei ole meie endi kätes, vaid saatuse keerutada ja lennutada. Kui sa seda usud, siis võid ühel hetkel oma elus tunda ahastust ja pettumust, kuna taipad, et sinu unistused ei täitugi 😿. Samal ajal võib see taipamine viia sind ka mõistmiseni, et kõik algab sinust endast ✊. Mina tahaksin jagada sulle, läbi oma kogemuste ja taipamise, kuidas ma läbi enda tehtud valikute ja kindlate otsuste ning tegutsemistahtega saavutasin edu ja eesmärke, mida paljud ei suuda. Tahan seda Teiega jagada selleks, et inspireerida ja julgustada astuma samme, mis võibolla jääks muidu tegemata 😊.

Otsuse mitte tegemine on ka otsus 😯!

Nagu ma eelnevalt mainisin, siis üks suurimaid taipamisi oli mõistmine, milline vägi on sellel, kui teeme enda elus mõne kindla otsuse. Kas teate, et otsuse mitte tegemine on ka otsus? Meil on alati valik. Sul on valik, kas jääda siia praegu või minna ära. See on otsus. Samamoodi on sul valik selle üle, millist elu sa elad tulevikus. Millise auto ostad, millised on su sissetulekud jne.

Otsus kas olla või minna – kõlab lihtsalt eks 😄? Kuid otsus, et ma hakkan aasta või kümne pärast saama igakuist sissetulekut 3000-10000 eurot kuus võib tunduda ebareaalne. Kui tihti sa otsustad, et asi on ebareaalne? Ka see on ju otsus! Sa otsustad oma elus väga palju igasuguste pisikeste asjade üle. See tundub mõneti lihtlabane, kuid selliselt lood sa oma elu iga hetkega. See, et me pole kogenud oma elus imesid või pole kogenud midagi, mida sa nimetad täna „ebareaalseks“, ei tähenda, et see sinu elus juhtuda ei võiks.

Üks suurimaid piiranguid, mida endale seame on jääda kinni minevikus toimunud kogemustesse

Olen märganud, et on inimesi, kellel on kalduvus olla rohkem avatud ja on inimesi, kes on rohkem skeptilisemad. Ma näen ka, et inimesed, kes julgevad rohkem vastu võtta ja olla avatumad, saavutavad elus märkimisväärselt rohkem ja kogevad elu ja armastust suuremal määral. Miks? Sest nad ei piira ennast otsustega mitte uskuda ja ei jää kinni elus toimunud kogemustesse. Üks suurimaid piiranguid, mida endale seame on jääda kinni kogemustesse, luues näiteks kogetud valust hinnangu ja võttes selle enda põhimõtteks. Hea näide: oletame, et sul oli suhe aga mingil põhjusel see suhe lõppes ja purunes unistus igavesest armastusest. Oled pettunud ja tegid otsuse, et enam kunagi ei abiellu. Nüüd tuleb sinu ellu uus kaaslane. Te klapite kenasti ja sa tunned tema vastu ilusaid tundeid. Tuleb välja, et tema suurim soov on olla ühel päeval altari ees. Sinu pettumus aga ei luba sul abieluranda uuesti sõuda, sest oled otsustanud, et enam kunagi ei abiellu ☹️. Mis süüd kannab endas selle uue kaaslase unistus? Kas selline minevkust tehtud otsus on mõistlik? Kas see otsus mitte ei muutu nüüd sinu elus piiranguks? Kui palju valu ja pettumust sa selle otsusega oma uude suhtesse kaasa võtad ja seda juurde lood 😩? Vot selline vägi on meie otsustel. Vaata üle oma põhimõtted, mida oma elus kannad ja mõtiskle, kas need põhimõtted kannavad endas edasiminevat jõudu või hoopis piiravad sind.

Minu suurimad imed algasid nende valikutega..🙊🙈

Ma toon Teieni mõned enda isiklikud kogemused, kuidas mõistsin otsusekindluse väge. Neid on päris mitmeid, kuid mõned on väga erilised ja tähtsad ning toon oma minevikust välja kaks peamist:  Esimene neist oli 21% saavutamine otsemüügi ettevõttes Amway ning teine oli otsus reisida Bali saarele, kus raha oli aega koguda vaid mõned kuud.

Minu esimesed imed, mis said alguse otsusest: „Ma teen ära ja kõik“!

Esimene lugu sai alguse valikuga alustada oma äri loomist otsemüügi ettevõttes Amway, kus kogesin kaks korda suure tulemuse saavutamist läbi imede. Mis siis täpsemalt toimus?

Teate, see 21% on väga suur tulemus. Seda on veidi keeruline edasi anda inimestele, kes kunagi pole otsemüügis tegutsenud, kuid ma proovin piisavalt mõistetavalt edasi anda kui suur saavutus see oli. Ma selgituseks ütlen, et 21% on selles ettevõtluses 10 000 punkti ehk ca 18 000 eurot. Selle tulemuse pidin saavutama ühe kuuga! Olin varasemalt saavutanud madalamaid tulemusi – max oli 7000 punkti ühel korral. Eriliseks tegi minu ettevõtmise selle, et ma ei tegelenud seal lihtsalt toodete müügiga, vaid ehitasin meeskonda. See tähendab, et mul oli väike meeskond, kes ise tarbis Amway kaubamajast tooteid ning mõni üksik neist, kes oli aktiivsem, ehitas samuti oma meeskonda ja soovitas tooteid tuttavatele ja sõpradele. Kes peab seda süsteemi püramiidiks või midagi sellist, siis soovitan täpsemalt uurida 👆– sest see on väga pealiskaudne ja lihtlabane väärtõde sellise ettevõtluse kohta. Olles seda ise arendanud ja aktiivselt teinud, siis mina sellega nõus ei ole. Selle selgituseks on mitmeid häid näiteid ja vajadusel võin neid jagada, kui kedagi huvitab. Äri ma tänaseks enam Amways ei arenda – olen lihtsalt tarbija ja tellin tooteid mõndadele tuttavatele. Miks ma loobusin? See on pikem jutt, millele ma hetkel peatuda ei tahaks. Igatahes, jätkates kirjeldamist, kui suure saavutusega oli tegemist, siis pean mainima veel, et Amway kaubamajas on müügil esmatarbekaubad – pesupesemisvahendid, kosmeetika, vitamiinid jne. Ma usun, et te mõistate, et selliste toodete üks ühele müümine ühe kuuga 18 000 euro väärtuses ei oleks väga reaalne 🙄. Ma ei käinud tooteid ukselt uksele müümas ja ma pole ka eriline müügiinimene. Ainuke asi mida ma tegin oli see, et arendasin ja distsiplineerisin ennast igapäevaselt ning järgisin koolitusprogrammi soovitusi. Tuli kätte hetk, mil anti teada, et kõik, kes saavutavad 21% tolle aja augusti kuu lõpuks saavad võimaluse minna Budapesti Go Diamondile, mis on suur konverents ja kuhu pääsevad ainult need, kes on vastava taseme või kõrgema saavutanud. Kuna ma väga soovisin seda ja olin niigi juba pikalt samal punktil seisnud, siis tegin otsuse, et ma teen augusti kuuga selle 21% ära. Minu väljavaated ärile sellel hetkel ei olnud suurem asi. Minu eelmiste kuude punktiskaala oli 5000 punkti max ehk ca 9000 eurot kuu käive ja meeskond, kes mul olemas oli – selles polnud piisavalt palju selliseid liidreid, kelle puhul oleksin tundnud, et suudaksin nendega koos sellise hüppe teha. Igaljuhul ma vaatasin üle, milline seis mul oli sellel hetkel. Joonistasin paberile välja oma eesmärgi, printisin visuaalseid unistusi 10 000 punktist ja kõige olulisem: Tegin kindla otsuse, et NÜÜD SAAB NII, et MA TEEN SELLE ÄRA 💪! Ja teine otsus oli, et ma EI KAHTLE selle võimalikkuses mitte kordagi. See sai olema korralik mõtte treening, sest see tähendas, et ma ei tohtinud ühegi tagaslöögi, hirmu või muu negatiivse kogemuse tulemusel langeda mõtetega kahtlustesse 🤐.

Ma ei andnud kahtlustele ja tagasilöökidele alla: “ Ma ei tea kuidas, ma ei tea mis viisil aga ma teen selle ära.“ ️🏆

Elina Ojastu jagas Ausad Naised podcastis väga head infot meie emotsioonide kohta,kus ta väitis, et uuringud on näidanud, et emotsioonid, mis meis tekivad, kestavad maksimaalselt 90 sekundit. Jah võib tunduda, et okei – aga ma ei usu seda, sest vihane olen ma ju vahest mitu päeva või nädalaid? Siin pole küsimus selles, vaid selles, kuidas seda emotsiooni toidame. Tihti hakkame seda emotsiooni oma mõtetega edasi toitma ja siis pikendame selle kogemist. Ma teadsin seda ja seega hoidsin end nii kuis sain, et mitte alla anda. See tasus ennast 100% ära ja hakkasid ilmuma imed. Tegin otsuse ja jäin sellele kindlaks. Ma jäin sellele kindlaks lausa kuu lõpuni. Juhtus lausa nii, et kuu hakkas lõppema – olid jäänud vaid mõned päevad, kuid minu maksimaalne punktide arv oli kogunenud 6500 kanti. Mis te arvate, kas te oleksite andnud alla? Teate! Ma mäletan, kuidas mulle helistas mu mentor ja küsis, et noh Enely, kas tuleb ära 😬? Ma tundsin tema sõnades juba kahtlust ja sain aru, et tema enam nii kindel ei ole. Mina aga ei andnud alla. Ma ütlesin talle vaid:“ Ma ei tea kuidas, ma ei tea mis viisil aga ma teen selle ära, ma ei anna veel alla, paar päeva on jäänud 🤜 !“.

Minu otsus ja järjekindlus kandis vilja ja sündisid sellised imed..😲

Jah, ma ei andnudki alla. Selle paari päevaga tõesti sündisid imed ✨. Mis siis juhtus 🤔 ? Ilmus üks verivärske ja motivatsiooni täis uus meeskonnaliige, kes ühe päevaga suutis teha 2400 punkti suuruse käibe 😲. See tähendas, et mul jäi vaid 1100 punkti, et saavutada soovitud tulemus. Selle tulemuse saavutamine oli omakorda vaid viimase päeva ja viimaste tundide töö. Ilmus veel palju väikseid imesid – tulid üksikud, kui ka suuremaid oste ja natuke abi ka sealt, kust seda oodata ei osanud. See kogemus andis mulle usalduse ja usu, et kõik saab alguse minust, minu valikutest ja minu otsustest.

Ära muretse, ka mina unustan selle kogemuse ja aegajalt kaotan ennast 🤦

Igapäevaelu edasi elades unustan ka vahepeal ise selle ära. Nii uskumatu kui see ka ei tundu, pean endalegi vahel meenutama, kui võimekas ma tegelikult olen. Eriti hetkedel, kui soovin saavutada midagi, kuid see tundub kas ületamatu või võimatuna. Sellistel hetkedel olen jäänud mõtisklema selle üle, et mis on veel see „miski“, mis saab alguse enne otsust ja kahtlusi, et mõnikord mõni valik loob ennast imede saatel ja mõni ei loo üldse. Olen jõudnud taipamiseni, et lisaks otsusele on meil vaja mõista soovitud unistuse hingelist tahet 😇.

Kas ma tahan seda päriselt?

Ma olen olnud ka olukorras, kus ma olen teinud otsuseid, kuid unistus ei täitu. Milles siis viga on? Olen mõistnud, et enne otsust peab olema tahe. See tähendab, et ma pean teadma, mida ma tahan ja kas ma tahan seda päriselt? Kas minu hing VAJAB seda kogemust päriselt? Ja see on midagi, mida igaüks peab tunnetama enda sees. Kui sinu soovitud taotlusel või otsusel ei ole energiat taga, siis see ei hakka sinujaoks looma, sest see otsust on tehtud sinu egost lähtuvalt, mitte sinu hingest.

Kuidas ma jõudsin Balile 🌴?

Kõik järgmised olulised asjad minu elus on samuti juhtunud tänu kindlatele valikutele ja otsustele. Mainisin alguses ka Bali reisi. See oli üks järgmiseid suuremaid imesid. Sündisid imed, kus minu otsus genereeris mulle mõne kuuga vajaliku summa raha, et minna reisile. Mäletan, kus otsus Bali reisile minna sündis Jaanuaris ja reisi algusaeg oli Mai kuus. See tähendab, et vajaliku summa raha, mis oli üle 2000 eurot, pidin looma vaid nelja kuuga. Sealjuures olid mul varasemast mõned rahalised kohustused ja planeeritud väljaminekud ning sissetulek oli vaid 1000 eurot kuus.  Kalkuleerides oma sissetulekud ja väljaminekud, mõistsin, et palgast saan kõrvale panna vaid 1000 eurot ja kõik ülejäänud pean kuskilt juurde võluma.

Jäta alati ruumi imedele!

Kuna mulle meeldib asju kirja panna ja planeerida, siis võtsin paberi ja kirjutasin kõik tulud ja kulud välja ning lisasin sinna juurde ka võimalikud lisasissetuleku allikad. Sain nii mõnegi kirja, kuid olin mõistnud, et nendesse kinni jääda ei saa, sest siis jäävad märkamata kingitused, mida universum mulle pakkuda võib. Selle mõtte näitlikustamiseks mulle meeldib üks test. Kus iganes sa hetkel paikned, vaata ringi ja otsi ülesse enda ümbert kõik rohelist värvi esemed. Kas leidsid? Kas jätsid meelde? Nüüd ütle mulle, kui palju sa nägid punast värvi esemeid? Mitte ühtegi? Miks? Sest sinu fookus oli täielikult vaid rohelistel esemetel. See on ka põhjus, miks paljud meist ei märka elu maagiat ja imesid. Seetõttu mõistsin ka mina, et genereerides võimalikke sissetulekuid, pean jätma ruumi imedele. Tegin oma taotlused ja loomulikult need sündisid. Ja ilmselgelt tulid need kohast, kust oodata ei osanud. Kuna tegelesin sellel ajal Access barsi kehatehnikatega, siis minu sissetulekute nimekirja listis oli mõned Accessi kehatehnika teraapiad ja üks klass, mille pidime korraldama koos sõbrannaga. Juhtus aga see, et klass jäi ära ja kehatehnika teraapiat ei tellitud. Selle asemel ilmusid ühel hetkel kaks naist, kes soovisid minult isiklikult individuaalklassi ja mõned kinkekaardi tellimused barsi kehatehnikatele. Neid variante minu võimalikus nimekirja listis ei olnud. Lisaks neile, tuli veel palju pisikesi imesid sissetulekute näol, millest ma kõiki detailselt enam ei mäleta, kuid raha ma kokku sain ja Balil sain käidud ilma allahindlusi enesele tegemata.

Millised on meie tänased otsused?

Meie põliskodu on kolmas suur otsus. Olen otsustanud, et me ehitame oma  kodu valmis ILMA LAENUTA ja ehitame ise ja lähedaste abiga. Olen otsustanud, et soovin kolida meie esimesse majja sisse hiljemalt 2022 aasta suvel. Olen otsustanud, et me ei tõmble eesmärgi suunas, vaid loome kõike kergusega ja rahulikult, kuid kindlameelselt. Olen otsustanud, et jagan kogu protsessi ja ideoloogiat inimestega blogi näol. Ma ei tea, kuidas me selle täpselt saavutame, sest mina hetkel tööl ei käi. Ma tegutsen kolme projekti kallal, mis mulle otseselt sissetulekut ei too. Urbo on väkeettevõtja, tema sissetulekud on head, kuid tihti ettearvamatud. Lisaks olen otsustanud, et ei sunni ennast tööle kuskile piiratud kohta väärtusetu palga eest, et maja ehitada. Seega, nagu te mõisate, ma ei tea täpselt kuidas kõik kujunema hakkab, kuid ma lihtsalt usaldan elu ja tean, et järgmise aasta augusti kuus astun ma sisse meie esimeses väliselt valmisehitatud majas, kivikünka kinnistul, Unukse külas, Viru-Nigula vallas, Lääne-Viru maakonnas 💪. Sina armas lugeja, saad olla selle protsessi ja otsuse tunnistajaks.

Järgmises blogipostituses jagan Teiega, millsed on meie tulevase põliskodu plaanid/ideed ja tulevase maja projekt.

Kindlameelseid ja kahtlematuid otsuseid Sulle ka sinu teekonnal!  🙏

Jaga seda blogipostitust ka oma sõpradega 👇

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Enely ja Urbo

Enely ja Urbo

Edendame põliskodude loomise ideed ja kujundame loodusega kooskõlas elu oma kodukrundil

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Kategooriad

Soovid teavitust värskeimast blogipostitusest?

Lisa siia oma email, et saakisme sind kursis hoida

Liitudes kinnitad, et oled lugenud ja nõustud Privaatsustingimustega!

Avasta veel postitusi

Elu põliskodus

Meie suvi Põliskodus – VIDEO

Kutsume sind järgnevaks 15 minutiks meile külla! On aeg istuda ajamasinasse – keerame aja tagasi kevadesse ja lähme naudime üheskoos eelneva suve tegemisi meie põliskodus.

Põliskodu ehitus

Millisest kodust unistad sina?

Kui sul oleks olemas kõik võimalused ja mitte ühtegi takistust, siis millise kodu sina endale ehitaksid või laseksid ehitada? Millist stiili maja sa tahaksid? Oled sa mõelnud, milline saaks olema hoov sinu kodus?

Põliskodu

Meie oleme Urbo ja Enely!

Kes me siis oleme? Kust tuleme ja mida me igapäevaselt teeme?

Kui meid üldisemalt kirjeldada, siis oleme kaks noort entusiasti, kes on maailmale ja inimestele avatud. Oleme noorpaar, kes ühel päeva kohtus juhuslikult teises riigis ja sealt edasi hakkas seiklus. Meie suhe ongi olnud üks paras seiklustejada. Selles on olnud palju rõõmu, palju sügavust, ehedat armastust, vahel ka kurbust ja pisaraid. Oleme koos olnud tänaseks seitse ja pool aastat. Meil ei ole veel ühiseid lapsi, kuid Urbol on eelmisest suhtest 8 aastane tütar. Meil on ka viie aastane Jack Russeli tõugu koer nimega Jessica(Jessy). Oleme mõlemad ettevõtjad ja palgatööl ei käi. Urbo toimetab metalli valdkonnas – teeb alumiinium keevitustöid ja mina (Enely) toimetan turundusvaldkonnas. Võib nüüd öelda, et see oli selline viisakas tutvustus meist. Tegelikult, ei ole pilt nii mustvalge. Meil on palju muid hobisid ja eesmärke millega tegeleme ja need loovad meie elus suurima kire ja rõõmu. Urbo armastab tehnikamaailma – kõiksugused tehnilised vidinad on tema teema – arvutid, autod, konstruktsioonid. Oleme siin naljatanud, et Urbo on meie suhtes see nn tehnokraatlik pool, mina aga pigem see vaimne lillelaps. See kõik eksisteerib ka tänases maailmas ja see on olukord, kus on vaja luua tasakaal. Meie suhtes olevad natuurid on selle tasakaalu loomiseks ideaalne match. Oleme paarina ja oma olemusega nagu peegeldus sellest, mis maailmas tervikuna toimub. Urbo on realist, kahe jalaga maapeal, loogilise meelega ja pigem skeptiline. Ta ei rutta oma otsustega – kaalutleb ja mõtleb ja kui talle midagi ei meeldi, siis ütleb ka seda otse välja. Vahest on ka tema emotsionaalne ja võib öelda, et ka impulsiivne. Eriti, mis puudutab ostuotsuseid tehnikavallas. Küll aga on ta väga suure südamega -kõikide inimeste suhtes lahke ja viisakas. Ta ei ütle kunagi kellegile halvasti ja alati soovib jätta endast head muljet.  Enely (mina, kes kirjutan seda teksti hetkel) olen pigem tundeline ja toetun rohkem oma intuitsioonile. Ma armastan loodust, päikest, loomi, hinge puudutavaid raamatuid. Minu tugevuseks ja samal ajal ka nõrkuseks on kiire ja kohene valmidus tegutseda. Kui on hea idee, siis ma soovin seda realiseerida kohe. Selle juurde kuulub aga kärsitus, mis vahel muudab mind rahutuks ning paneb mõtlematult tegutsema. Me oleme nagu me oleme – ja selle olemisega oleme me nagu ying ja yang. 

Need, kes me täna oleme, on suuresti tänu meie elukogemusele. Eriti tugevalt on meid mõjutanud viimased viis aastat – need on olnud nagu ameerika mäed – kord tipus, kord madalikus. Inimesed, kes meid kuulavad, tihti mõistavad, et meie suhtumine ja maailmavaade on meie vanuse kohta väga teadlik ja teistsugune. Me oleme mõlemad mõtlevad inimesed. Meile meeldib arutleda filosoofilistel teemadel, mõista maailma ja iseendi olemust. Selline teadlikumaks inimeseks kasvamise periood algas sellega, kui kunagi alustasime ja ehitasime amway äri koos N21 koolitusprogrammiga. Eeskätt just tänu sellele koolitusprogrammile hakkasime kujundama endale uusi harjumusi, mis kasvatasid meid inimestena väga tugevalt. Kõige enam õppisime toetuma iseendale. Õppisime vastu seisma hirmudele, ületama mugavustsooni ja kõige tähtsam – täitma unistusi ja eesmärke. Kui kord elus õpid saavutama midagi suurt, millel on tähendus, siis sealt enam tagasiteed ei ole. Sest oled meenutanud endale, kui võimas on inimese vägi ja mõttejõud. Kui oled kord seda tunda saanud, siis ei ole enam ükski unistus võimatu. Ühel hetkel tuli kätte aeg, kus Amway äri teekond lõppes. See oli dramaatiline ja meie perele raske. See pani kõikuma kogu meie suhte. Kõik see tänu mulle ( Enelyle) . See oli koht, kust otsustasin liikuda südame järgi ja süda viis mind vaimsele rajale. Hakkasin tegelema Access Consiousnessi vaimsete tööriistadega, kuni 2019 aasta Maini Balil. Bali oli pöördepunkt minu elus, sest sellelt retriidi reisilt naastes oli mu elus puhas leht – see muutis mind rahulolematuks, sest ühel hetkel puudus mu elus eesmärk. Reisilt naastes, võtsin aja maha ja lubasin endal lihtsalt olla. Nautisin sajaga suve. Lugesin palju raamatuid. Rahutus hinges aga ei jätnud mind maha ja teadmatus pani mind siiski mingeid otsuseid vastu võtma. Vaatlesin oma eelnevat elu ja olemust ning tegin otsuse minna õppima graafilist disaini ja turundust. Ma justkui õppisin ja sain kogu olulise info kätte kuniks hetkeni, mil alustasin Vladimir Megre raamatute lugemist, mis põhinevad Siberi taiga eraku Anastasia filosoofial. Need raamatud panid mu hinge sedavõrd helisema ja resoneerusid nii tugevalt minu tunnetusega, et tundsin vajadust midagi ette võtta. Tundsin, et omades nii palju jõudu ja väge ning valmisolekut, ei saa ma käed rüppes istuda, vaid soovin aidata kaasa uue eluideoloogia arendamisele, millel on mastaapne roll kogu meie endi ja maakera tervisele. Nii kummaline kui see ka ei tundu tagant järele vaadatuna, siis nii kõik pidigi minema ja justkui pusletükid hakkasid omavahel kokku sulama. Raamatute lugemise ajal näitas Urbo esimest korda mulle oma kinnistut Viru-Nigulas. Kujutate ette, ma olen unistanud terve oma elu oma kodust, ma tean, mis roll on loodusel ja olen koguaeg seda tunnetanud ja nüüd järsku saan kokku kombineerida enda elus kolm kõige tähtsamat elementi: Unistus luua oma kodu maale, leida oma elus tegevus/eesmärk, mille suunas päriselt tahan liikuda ning leida see koht, kuhu luua oma pere tulevik. Ja nüüd järsku sattusid kõik need minu teele, sellisel huvitaval kujul ja korraga. Kas elu mitte pole täis imesid, kui julgeme sellesse uskuda? Mina igaljuhul usun ja usub seda ka Urbo. Seega, täna me tõepoolest, ehitame oma kodukest ja sellest kui tõsiselt ma võtan seda põliskodude ideoloogiat tõestab see sama koduleht siin, mille ma algusest peale nullist olen ise üles ehitanud. Kulutades sellele palju palju päevi ja tunde. Nagu te ehk olete aru saanud, siis Urbo on kogu selles protsessis minu suur toetaja ja tugi, mina pigem selle algataja ja edendaja. Urbo toetab kogu ideed sajaga ja on samuti tutvunud Megre raamatutega. Talle meeldib kogu idee ja tema roll meie tegevuses lisaks toetusele on ka tehniline – Urbo teeb meil suurem osa videosid ja pilte ning aegaajalt hüppab ka ise kaamera ette, et midagi jagada. 

Tere Tulemast meie põliskodu arendamise protsessi ja loodan, et sinujaoks saab see teekond olema sama huvitav, hariv ja põnev nagu meilegi. Me loodame siiralt, et suudame läbi endi eeskuju ja tegevuse inspireerida ka sind armas lugeja, looma omaenda põliskodu  – oma armastuse atmosfääri. Oleme väga tänulikud, et oled siin ja lugesid läbi kogu selle tutvustava loo meist. 

Kohtume sinuga peagi!

Armastusega, Enely ja Urbo